O firmie

Firma TTM jako zakład konstruujący maszyny dla branży spożywczej i branż pokrewnych obecna jest na rynku już 30 lat.

Jest firmą obszaru wsparcia działalności przemysłowej.  Jej specjalizacją jest produkcja zestawów, układów i kompletnych linii technologicznych oraz wyspecjalizowanych maszyn i urządzeń szczególnie dla przetwórstwa owocowo-warzywnego, produkcji koncentratów, przypraw, używek (zwłaszcza dla małych przetwórni spożywczych).

Przykładem oferty są m.in. młynki korundowe do musztardy, mieszalniki do ketchupów, mieszalniki komponentów sypkich, rozdrabniacze, urządzenia homogenizujące, miksery, rozdrabniacze głąbów, szatkowniki, przenośniki, solniczki,  dozowniki produktów płynnych i półpłynnych, napełniarki, zakręcarki, zgrzewarki, pakowarki będące częściami składowymi linii produkcji musztard, ketchupów, majonezów, chrzanów, kwaszonek, surówek, sałatek.

 młynek korundowy do mas zacierowych w produkcji musztardy
Dzięki doświadczeniu i wąskiej profesji realizacje TTM znalazły swoich klientów w Polsce i poza jej granicami.  Swoje powodzenie firma zawdzięcza umiejętności projektowania i produkcji tak prostych, jak i zaawansowanych maszyn i urządzeń,  innowacyjności i kompleksowości oferty, odwadze sięgania po najnowsze, często pionierskie rozwiązania. Firma identyfikuje się z technologiami KET (Key Enabling Technologies), a w szczególności z obszarami elektroniki, mechatroniki, elektropneumatyki oraz multidyscyplinarnymi ich połączeniami z obszarami wiedzy technicznej, technologicznej, informatycznej.  W urządzeniach TTM coraz częściej można znaleźć dobrze dopracowane moduły elektroniczne, sterowniki oraz ich indywidualne oprogramowanie. To wskazuje na wysoki poziom zaawansowania i nowoczesności technologii wykorzystywanej w codziennej pracy naszej firmy.


Oferta firmy wpasowuje się także w potrzeby branż pokrewnych, to jest branży chemicznej, kosmetycznej, farmaceutycznej (zwłaszcza w obszarach, gdzie duży nacisk kładziony jest na higienę oraz wykonanie materiałowe urządzeń ze stali nierdzewnych, kwasoodpornych), wiele z zaprojektowanych i wyprodukowanych przez nas urządzeń znalazło też swoje zastosowanie w dziedzinach takich jak np. mZbiornik warzelny elektryczny z płaszczem parowym do podgrzewania i gotowania. Wyposażony w pokrywę, zawór spustowy, układ sterowania. Przygotowany do przemieszczania za pomocą wózków unoszących.edycyna  (panele wibracyjne do hodowli in vitro, stoły antywibracyjne), przemysł odzieżowy (zgrzewarki, urządzenia pomocnicze w produkcji wkładów barkowych), ochrona środowiska (zestawy do regulacji stężeń, zestawy do podczyszczania i uśredniania ścieków), przetwórstwo tworzyw sztucznych (urządzenia obkurczające, urządzenia obkurczające etykiety typu sleeves) i innych. Zapraszamy do naszej firmy, oczekujemy Państwa zapytań ... i oczywiście zamówień.